post gościnny: Agnieszka Dalecka


Swoją historię z blogiem o szyciu ubrań zaczęłam pięć lat temu, jakoś mi szło ale nie angażowałam się w to moje blogowanie. Nie miałam dobrej maszyny do szycia co mnie bardzo zniechęcało, aparat jakiś kupiłam okazał się bardzo kiepski. Można powiedzieć, że dopiero rok temu, postanowiłam, że CZAS NA ZMIANĘ, kupiłam maszynę do szycia ale tym razem starałam się wybrać dobre sprzęty, które muszą mi służyć jak najdłużej.

Rok temu ruszyłam z kopyta i uznałam, że czas na rozhulanie bloga. W związku z tym, że prowadzę bloga kreatywnego, uznałam, że będzie mi “troszkę” lepiej niż innym. Dlaczego ?

Sami przekonajcie się czytając poniższe powody prowadzenia takiej strony.

6 powodów, dla których warto prowadzić bloga kreatywnego

Oto główne powody:

Powód 1: Moda na DIY

Od kilku lat panuje moda na DIY Do It Yourself czyli zrób to własnoręcznie. Ten skrót jest znany na całym świecie i dotyczy właściwie wszystkiego: robienia mebli, dekorowania wnętrz, szycia, dziergania czy tworzenia biżuterii. Chodzi o własnoręczne wykonanie danej rzeczy, czyli sama już widzisz ile może być potencjalnych odbiorców takiego bloga? Dużo, a nawet bardzo dużo.

Powód 2: Wujek Google pomaga pozyskać czytelników

Rozkwit DIY nie byłby możliwy gdyby nie internet. Prowadząc takiego bloga trafiasz za pomocą SEO i dzięki odpowiedniemu otagowaniu postów na sam koniec świata – wyszukiwarka Google robi za nas tę robotę! Wystarczy, że potencjalny czytelnik wystuka w Google hasło „dywan ze szmatek” i już pojawia się mu lista zdjęć z blogów, na których został poruszony ten temat. W moim przypadku 80% wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarki Google. Co, na przykład, w przypadku blogów modowych nie byłoby już takie proste. Następną pozytywną rzeczą jest to, że wyszukiwania są co roku te same, w zależności od pór roku. W wakacje będą popularne hasła „jak uszyć torbę plażową?” a zimą „jak  zrobić łańcuch choinkowy”?

Powód 3: Agregatory obrazów jako reklama naszych prac

Powyżej opisałam w jaki sposób czytelnicy trafiają na nasz blog kreatywny, a co My możemy zrobić, aby nasze prace zostały dostrzeżone w internecie? Możemy wykorzystać agreagtory obrazów (są to skonsolidowane zbiory obrazów z różnych źródeł). Najbardziej popularny to Pinterest dzięki niemu możemy przeglądać obrazy, przypinać na tablicy  i sortować. Z polskich portali obrazkowych proponuję zszywka.pl i stylowi.pl. Takie agregatory bardzo ułatwiają reklamę naszych prac.

Powód 4: Budujesz relacje z potencjalnymi klientami

Pomyśl, jeśli lubisz robić biżuterię, czy szyć poduszki, to blog kreatywny wspomaga proces zakupu. Możesz prezentować swoje wyroby, testować je, pokazać ich tok powstawania. Odpowiadając na pytania w komentarzach swoich czytelników nawiązujesz z nimi dialog, dzięki temu poznajesz swoich klientów, a to pozwala pogłębić więzi z nimi i umocnić swój wizerunek jako zaufanego sprzedawcę. Skracasz dystans, a tym samym relacje zbudowane na blogu są bliższe niż relacje pomiędzy zwykłym sklepem internetowym a klientem.

Powód 5: Blog łączy ludzi

Prowadząc bloga kreatywnego poznajesz nowych ludzi, uzyskujesz porady, znajdujesz inspiracje i pomoc wśród innych blogerów. Masz mnóstwo możliwości, aby poznać ich bliżej, po pierwsze po przez różne grupy społecznościowe jakie są na Facebooku ja należę do kliku grup DIY i do grup szyciowych. Druga możliwość poznania się to uczestnictwo w akcjach, szycie poduszek dla szpitali. Trzecia coraz bardziej popularna to konferencje dla blogerów, na przykład See Bloggers. Wtedy masz możliwość bezpośredniego spotkania się z innymi blogerami z całej Polski.

Powód 6: Motywacja do pracy i rozwijania swoich talentów

Dzięki blogowi rozwijasz swoją kreatywność, tworzysz i rozglądasz się wokół siebie, szukasz inspiracji i natchnienia. To pobudza do działania z chęcią tworzysz bo masz czytelników i obserwatorów, którzy czekają na następne wpisy na blogu. Dzięki temu zyskujesz motywację,  planujesz następne działania z wyprzedzeniem, obserwujesz inne blogi i rozwijasz swoje talenty. Prowadząc bloga ciągle próbujesz nowych rzeczy, doskonalisz się, ja dzięki blogowaniu poznałam techniki robienia biżuterii i szycia lalek. Wcześniej w ogóle tym się nie interesowałam, a poznawszy kreatywne blogerki, które zachęciły mnie do działania i do zdobywania nowych doświadczeń w tym kierunku.

 

Ten ostatni powód dla którego warto prowadzić bloga kreatywnego dla mnie jest najważniejszy, bo w motywacji do rozwijania talentów jest największa siła. U mnie największym motywatorem jest moja rodzina, zawsze wiedziałam, że mam wsparcie w mamie i przyjaciołach, dlatego tak ważne jest aby dać szansę sobie i swoim talentom i wyjść z cienia pokazać ludziom, że coś się umie, coś potrafi!

Jakie są Wasze powody, dla których warto prowadzić bloga w Waszej, określonej kategorii?

Gdy była mała, Agnieszka chciała zostać architektem albo projektantką mody, ostatecznie wybrała … rachunkowość. Jednak jej życie ciągle kręci się wokół szycia, dlatego postanowiła założyć bloga i pokazać swoją pasję na Dalwi Szyje.

Agnieszkę znajdziecie również na jej fanpage’u.

Recent Posts
  • Kreatywny blog z pewnością ma wiele zalet. Zdecydowanie zgadzam się z tym, że motywuje do ciągłego rozwoju. Sprawia, że zaczynamy interesować się technikami, które do tej pory były dla nas „obce”. Zaczynamy dostrzegać nowe możliwości i nietypowe rozwiązania. Szczególnie lubię ten moment, kiedy w mojej głowie pojawia się pytanie „co wyjdzie jeżeli połączymy obie techniki -tę, którą doskonale znamy z tą, którą dopiero poznałyśmy”. Prowadzenie bloga to też doskonała okazja do poznania fajnych, kreatywnych ludzi. Często okazuje się, że takie znajomości wychodzą poza internetową sieć. W moim odczuciu to własnie te przyjaźnie to największa wartość jaką możemy mieć z prowadzenia bloga 🙂

    • Pięknie napisałaś, ja na przykład dzięki blogowi zyskałam również inne profity co wydawało mi się na początku dość absurdalne. Jak to blog, może mi pomóc w życiu codziennym? W pracy w księgowości, w szkole? Przecież to inny temat, a właśnie tak jest, że ludzie zaczynają Ciebie postrzegać „inaczej”. Jako osobę bardzo kreatywną, zaangażowaną i zaczynają się pojawiać nowe propozycje nawet nie związane z blogiem a właśnie z moją pracą czy szkoła.

  • tessa

    Cyt.:”Wcześniej w ogóle tym się nie interesowałam, a poznawszy kreatywne blogerki, które zachęciły mnie do działania i do zdobywania nowych doświadczeń w tym kierunku.”

    A gdzie koniec zdania? 😉 -> „…, a poznawszy kreatywne blogerki, które…” i co dalej?

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search