Kategorie, czyli odpowiednie etykiety podłączone do każdego artykułu blogowego, to niezwykle istotny element blogowy, dający możliwość czytelnikowi na szybsze i lepsze odnalezienie odpowiedniej treści.

Pamiętaj, by ułatwić czytelnikowi w jak największym stopniu łatwe poruszanie się po Twoim blogu!

Podsumowując: dlaczego kategorie MUSZĄ być na blogu?

1. Przedstawiają one bezpośrednio tematy i treści znajdujące się na blogu

Kiedy zaglądasz na jakiegoś bloga i chcesz dowiedzieć się jaką tematykę porusza na nim autor, wystarczy, że zerkniesz na kategorie blogowe (przykład bloga lifestylowego: diy, wnętrza, moda, kuchnia, dzieci, itp.). Z drugiej strony, czytelnik szukający postów związanych z jednym określonym zagadnieniem (np. kuchnia – na blogu lifestylowym), znajdzie je wszystkie bez problemu w danej kategorii.

Czyż to nie ułatwia życia, a przynajmniej czytania blogowego?!

2. Nie pozwalają postom zaginąć w archiwum blogowym

Artykuły na blogu mają krótki żywot, by następnie zniknąć w archiwum i już nigdy nie zostać z niego wyłowionymi. Kategorie blogowe na to nie pozwolą; przedstawione na blogu w widocznym miejscu, zachęcą do przejrzenia tych, określonych tematycznie, treści.

3. Ułatwiają wyszukiwarkom internetowym znalezienie twojego bloga

Wyszukiwarki internetowe (Google) biorą kategorie blogowe za tagi, czyli ważne dla nich słowa, które następnie są przez nie wyłapywane.

Więcej na temat kategorii blogowych, znajdziesz w poście pt. „Jak znaleźć Twoje najlepsze kategorie blogowe„.

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search