Na dziś mam dla Ciebie kolejną niezwykle wartościową poradę blogową, o której nie można zapomnieć. Jest to blogowanie z serca.

Blog, w który wkładamy bowiem nasze serce i duszę, to miejsce, które czytelnicy docenią, pokochają i będą marzyć o powrocie do niego. To także miejsce, w którym i Ty będziesz czuć się „u siebie”.

Jak blogować „z serca”?

Z pewnością pomoże Ci w tym sześć poniższych punktów:

PASJA

Pisz o swojej pasji, tym, co interesuje Cię najbardziej, co kochasz robić nawet do późnych godzin nocnych. Twojego bloga odwiedzają bowiem czytelnicy dzielący tę samą lub podobną pasję do Twojej. Twój blog tworzy specyficzną społeczność blogową posiadającą te same zainteresowania. Jeśli pragniesz zaangażować czytelników w Twego bloga, musisz i Ty być zaangażowany, jak i oni między sobą. Łącznikiem jest tu Wasze hobby.

przykład: Zenja

INSPIRUJ

Inspirowanie tworzy cuda, wyzwala magię bloga i motywuje. Inspiruj czytelnika obrazami, pomysłami i projektami. Dzięki inspiracji dajesz mu łyk świeżego powietrza, po którego będzie wracał na Twojego bloga. Nie zapomnij jednak o wartościowej treści bloga, która go buduje.

przykład: Design Love Fest

OSOBISTE BLOGOWANIE

Chodzi tu o pisanie od czasu do czasu o czymś osobistym, co wydarzyło się w Twoim życiu, planach na przyszłość, marzeniach, itp. Wiem, że niektórzy z nas nie lubią pisać o swoim życiu osobistym; jednak nie chodzi mi tu o ujawnianie swoich „brudnych” sekretów, czy intymnych spraw, ale o pokazanie czytelników, że za blogiem kryje się człowiek z krwi i kości.

LEKKOŚĆ

Jeśli nie masz wrodzonych talentów do pisania, nagraj się na dyktafon (jeśli go nie posiadasz, to na pewno masz go w telefonie komórkowym); mów na dany temat, a później spisz to na bloga (z odpowiednimi poprawkami).

HUMOR 

Humor, to jedna z najlepszych rzeczy, jaka urozmaica blog. Wszyscy uwielbiamy osoby pozytywnie nastawione do życia i wesołe.

przykład: Janina Daily

ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW

Blogując, rozwiązujesz problemy czytelnika, dajesz mu odpowiedź na nurtujące go pytania – nie zapomnij o tym!

przykład: Otwórz się na miłość

 

Zdjęcie główne: Jest Rudo

Recommended Posts
  • Pingback: Sobotnia czytelnia - #7 - Urszula Marketing()

  • Ja jedynie mam problem, żeby nadążyć nad tym co kocham robić, w stosunku do tego, żeby o tym pisać 😉 Ale pracuję nad swoją samodyscypliną. Tym razem zaparłam się i nie dam się!

  • Wow! Właśnie zobaczyłam, że zostałam wymieniona przez Ciebie jako przykład! Mega dziękuję! 🙂 Chciałabym mieć takie poczucie humoru jak Janina Daily! A Design Love Fest też mnie nie jeden raz zainspirował! 🙂

    • Tez bym chciała mieć takie poczucie humoru jak Janina i takie lekkie pióro. A Ty jesteś moją dawką witamin kreatywnych każdego dnia na Insta Stories! 😉

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search