Jak wyeliminować pchły w domu?

Właściciele psów na pewno znają to uczucie, gdy pies gwałtownie się drapie. W głowie powstaje pytanie, czy aby pupil nie złapał pcheł. Nawet jeśli nasz futrzany przyjaciel ma obrożę przeciwko pchłom może to czasami nie pomóc. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych porad na temat tego, jak wyeliminować pchły w domu.

Jak pozbyć się pcheł z domu?

Jeśli Twój pies bardzo często się drapie, a Twoje kostki są pogryzione, to niestety może być oznaka, że Twój dom nawiedziły pchły. Jak ich się pozbyć? W pierwszej kolejności należy wykąpać naszego futrzanego pupila w specjalnym szamponie. Sama kąpiel naszego psa niestety nie wystarczy, ponieważ pchły bardzo szybko się rozmnażają. Dlatego po paru dniach mogą one znajdować się już nie tylko miejscach stałego przesiadywania psa, ale również na kanapie czy dywanie. W przypadku dużego dywanu samo pranie nie wystarczy. Należy kupić specjalny preparat, który zapobiega przekształceniu się larw w dorosłe pchły. Takie preparaty można zakupić w specjalnych sklepach tj. Media Sklep

Aby pozbyć się pcheł, warto również odkurzyć cały dom. Przejechanie całego domu tradycyjnym odkurzaczem z pewnością załatwi sprawę. Po sprzątaniu wyjmij worek znajdujący się w odkurzaczu, a następnie pozbądź się go w domu. Takie działanie zabezpieczy dom przed podobnym atakiem pcheł. 

Czasem zdarza się jednak, że powyższe metody nie pozwolą w pełni na pozbycie się pcheł. W takiej sytuacji należy kupić dedykowany preparat z permetryną, który jest dostępny między innymi w Media Sklep. Warto dodać, że ten środek jest bardzo silny, z tego względu specjaliści zalecają go stosować wyłącznie z ostateczności, gdy powyższe metody zawiodą. Po użyciu preparatu należy bardzo dobrze przewietrzyć dom. Po pozbyciu się pcheł, dzięki specjalnemu środkowi, aby chronić dom, można również stosować preparaty ochronne. 

Domowe sposoby na pchły

Jeśli jesteś przeciwnikiem środków chemicznych lub chcesz ich użyć w ostateczności, możesz użyć domowych metod. Wśród domowych metod wymienia się olejek herbaciany, miętę czy eukaliptus. 

(0)