Instagram kojarzy nam się przede wszystkim z tym … (patrz zdjęcie poniżej)

(profil: minimaliving)

Czyli piękne stylizacje fotograficzne z kawą i bukietem kwiatów, ewentualnie jakąś klawiaturą Mac w kącie fotki.

Oczywiście, nie przeczę, że Instagram musi być estetyczny wizualnie, bo MUSI. Jednak ostatnimi czasy, ta najbardziej aktywna i angażująca ze wszystkich platform społecznościowych, przechodzi swoistą rewolucję. Ludzie szukają tu nie tylko zachwycających zdjęć, ale przede wszystkim inspiracji oraz wartościowego contentu.

Instagram Stories zaczynają bić rekordy popularności (sorry Snapchat) – co powoduje, iż wielu użytkowników ogląda jedynie Stories bez wchodzenia nawet na dany profil instagramowy. Ale to już temat na inny post blogowy.

Poniżej wymieniłam moje ulubione profile na Instagramie, do których zaglądam regularnie, i które nie tylko publikują piękna zdjęcia, ale również przedstawiają interesujące treści oraz niektóre z nich świetne IG Stories.

1.Elajza

Przez wiele lat nie byłam przekonana do bloga Fashionelki. Jednak od paru miesięcy urzekła mnie ona swoją naturalnością, praktyką promocyjną i poczuciem humoru na Instagram Stories. Jej content jest zawsze niezwykle wartościowy nie tylko dla osób lubiących modę i urodę, ale również dla blogerek pragnących odnieść sukces w sieci. Eliza odkrywa bowiem sporo interesujących faktów zza kulis blogowania oraz daje świetne porady na ten temat. Przyznam się, że o wiele mniej zaglądam na jej profil IG niż na Stories.

2. Worqshop

Od profilu Instagram (jak i od bloga Kasi) bije zawsze ciepło i pozytywne wibracje. Jej posty motywują do lepszej organizacji życia i pracy oraz inspirują do łapania każdej chwili w uciekającym dniu. Czasami też zdarza się, że Fab (mąż Kasi) złapie za telefon i nagra niespodziewane IG Story, czym mnie ubawi na cały dzień.

3. Superstylerblog

Nie pamiętam już jak trafiłam na tę parę blogo-małżonków, ale z pewnością przez Instagram. Kiedy zaglądam na tę platformę społecznościową i nie widzę nic nowego od Superstylersów, to zaczynam niepokoić się (jak i 99% ich obserwatorów). Marta i Jan są niesamowicie profesjonalni, autentyczni do bólu zębów i mają świetne poczucie humoru. Nie boją się przedstawiać swoich opinii parentingowych i publikować kontrowersyjnych treści – chwała im za to!

4. Roslinneporady

Obok tego profilu nie da się przejść obojętnie. Wystarczy spojrzeć na te unikalne zdjęcia roślin, które posiadają obok estetyki dodatkowo efekt relaksacyjny (przynajmniej u mnie). Ponadto, amatorzy roślin otrzymają tu ogromne ilości przydatnych informacji.

5. Jadlonomia

Amatorom kuchni wegańskiej nie trzeba z pewnością przedstawiać tego profilu. Jadłonomia, prowadzona przez Martę, zachwyca pełnym profesjonalizmem, przepysznymi daniami oraz zdjęciami z podróży autorki po świecie. Szkoda, że Marta nie prowadzi Instagram Stories – z pewnością byłoby to fantastyczne przedłużenie jej profilu.

6. Mama_lekarz_rodzinny

Uwielbiam! Nie mam innego słowa. Nie znajdziesz tu wielu porad lekarskich, za to jest spora ilość codziennego życia, przemyśleń na temat kobiecości i osobistych opinii związanych z byciem mamą (również tych kontrowersyjnych). Instagram Stories: aktywnie.

7. Jestrudo

Blog Natalii zdobył pierwsze miejsce w Share Week u Andrzeja Tucholskiego w poprzednim roku. Profil Instagram Jest Rudo to czysta przyjemność dla oka, cudowna estetyka oraz wyjątkowa atmosfera.

8. Diaryofdays

OMG, to jedno z tych miejsc w internecie, na którym mogłabym zostać pół dnia i wdychać tę atmosferę. To jakby czytanie kolorowego magazynu (a prowadzenie Instagramu bardzo sprowadza się do tego).

9. Zenjablog

Jeśli szukasz koloru, to z pewnością znajdziesz całą ich paletę u Zenji (wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie)! Kawoszka pełną parą oraz wielka amatorka kaligrafii daje codziennie sporego kopa kreatywnego na Stories.

10. …

Przyznam Ci się, że nie znalazłam ostatniego świetnego polskiego profilu blogowego na Instagramie, który by mnie zachwycił zdjęciami, treścią i Stories. Dlatego postanowiłam zostawić go Tobie do wstawienia! Jaki znasz inny polski profil IG (ale pamiętaj, by był on blogowy!), który daje do myślenia, inspiruje i/lub motywuje obserwujących go ludzi? Wstaw to proszę w komentarzach (i niech nie będzie to Twój własny profil, ale kogoś innego).

Recommended Posts
 • Pani Kredka

  Większość wymienionych przez Ciebue profili znam, na resztę zajrzę z przyjemnością. Dodałabym do listy profil @fox.mama – duże poczucie humoru, dystans do siebie i przemyśleń także nie zabraknie.

  • Oo, takich oryginalnych profili właśnie szukam. Dziękuję! 🙂

 • Kinga Lalowicz

  Ja czytam lekka zmiana mamy 🙂 i uwielbiam za blog i osobowość !

 • z tych znam tylko minimalliving i jadłonomię 🙂 śledzę głównie swoje branżowe kulinarne, ale niestety coraz więcej jest na jedno kopyto 🙂 i szukam inspiracji za granicą.

  • No właśnie, tak wiele profili upodabnia się do siebie. Dlatego szukam czegoś innego, świeżego.

 • mamaginekolog !!! 🙂 absolutnie najlepszy profil na insta! 😉

 • Weronika Kwiatkowska

  https://www.instagram.com/alabasterfox/ Jeden z najładniejszych jaki obserwuje 🙂

  • Znam, ale tutaj treści tak naprawdę nie ma za dużo. 🙂

 • Znam wszystkie profile 🙂 Lubię i zaglądam na każdy z nich.
  Szkoda jednak, że skupiłaś się tutaj na tych naprawdę dużych kontach, (poza Zenją, którą notabene też bardzo lubię). Jest sporo mniejszych profili godnych polecenia! 🙂

  • Pisz kochana o nich, pisz! Ja ich nie znam, dlatego proszę i o wasze ulubione miejsca. 🙂

   • @notopieknie, @mrgasky, @czescmnie i wieeeele innych 😀
    Na mój też zapraszam: @agwer_blog

 • Dodałabym Adrianne z bloga i instagramowego profilu @alabasterfox. Serdecznie polecam i pozdrawiam cieplutko Beata

 • I jeszcze profil do nauki francuskiego @panodfrancuskiego

 • Dla naturolubów – houseplantclub oraz urbanjunglebloggers 🙂 A dla wnętrzolubów – roomor_
  A poza tym oczywiście Jest Rudo i Zenja – wrzucają tak pysznie cukierkowe zdjęcia, że od razu człowiekowi robi się przyjemnie na duszy 🙂

 • Jlona Przetacznik

  Ja obserwuje jeszcze Be fit with Ania and Michał – fajna moc i regularne treningi na żywo 🙂 Panią Swojego Czasu, Anie Lewandowską, Osobistą Stylistkę. Mam też kilka profili motywujących. Chyba wszystkie mają blogi ale pewna nie jestem… eh:)

 • Cześć! Mi się bardzo podoba profil @veganama_ (https://www.instagram.com/veganama_/ Dużo kuchni wegańskiej i wyśmienitych zdjęć ze Szwecji, gdzie żyje autorka. Uwielbiam! 🙂

 • Piotr Płaczek

  @annafit_pl – profil prowadzony przyjemnie, bez nadęcia i zawsze z pomysłem 🙂

 • Ja z urodowych profili bardzo lubie Kosmetyczna hedonistka i Agu Blog za ładne estetyczne zdjęcia no i oczywiscie Design Your Life Aliny

 • Anna Kisała

  Design Your Life i Kantorek Katjuszki- dwa różne światy, jeden motywujący do pracy, drugi do życia

 • ELAJZA i SUPERSTYLERBLOG ostatnio moje ulubione <3

 • @joulenka zawsze i wszędzie! <3

 • Pochłonięta – na ig: pochlonieta 🙂

 • SuperStyler? Nie, nigdy, przenigdy. Nie lubię osób, które dla chwili popularności sprzedają swoje prywatne, intymne chwile. Zdjęcie z porodu było przegięciem i umieszczone specjalnie, by było o nich głośno. Szkoda mi ich dziecka.
  Żeby nie było. Innych sprzedających swoją prywatność osób też nie lubię – totalnie nie rozumiem co ludzie widzą np. w Kardashianach.

 • Jak cudownie znaleźć się w takim gronie! Dziękuję, Ula! To duże wsparcie dla mnie 🙂

 • @balbinaogryzek to jedna z moich faworytek 🙂 Wspaniała kobieta z głową pełną pomysłów, które realizuje 🙂

 • @roxeze co za pozytywna wariatka! Uwielbiam jej insta story – sam instagram już mniej mnie interesuje, ale zdecydowanie za osobowość duży plus, którą można poznać dzięki codziennym filmikom!

 • Zapraszam na mój insta pattravel4food ale nie zalecam oglądać go na głodnego ;p

 • Fajne zestawienie 😉 Podłapałam parę ciekawych profili

 • Może to nie profil, a stronka, jednocześnie warto zobaczyć i śledzić, ponieważ dają sporo wiedzy, która pomaga rozwijać Instagrama.
  https://instagramboost.pl/blog/

 • Polecam dla miłośników fotografii i podróży 🙂
  @fotografwdrodze.pl/

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search