Strona O Mnie jest jedną z najważniejszych stron na Twoim blogu.

Czytelnicy bardzo często zaglądają do tej części, by nie tylko poznać jego autora, ale i dowiedzieć się, czego mogą oczekiwać od bloga.

Jednak na wielu blogach strona „O Mnie” nie istnieje lub znajdujemy na niej nudne sprawozdanie z życia osoby blogującej, którego przeczytanie zabiera nam co najmniej 20 minut czasu (jeśli w ogóle doczytamy je do końca). Najgorsze ze wszystkich są jednak strony „O Mnie” z podanym bezpośrednio adresem email … hmmm, a co z autorem bloga, haloo?

Jeśli więc marzy Ci się lub masz w planach stworzenie strony „O Mnie” z prawdziwego zdarzenia, ale utknęłaś w martwym punkcie i nie wiesz, co dalej, od czego zacząć i na czym skończyć, pomogę Ci w tym.

Uwaga!

Strona „O Mnie”  nie jest twoim CV, w którym prezentujesz określone umiejętności, dyplomy i doświadczenie zawodowe, ale jest miejscem, które pozostawi ślad w pamięci czytelnika i zachęci go do wrzucenia Twego bloga na listę Ulubionych.

7 kroków do napisania oryginalnej strony O Mnie oraz włączenie do niej szczypty humoru

 

1. Wstaw przynajmniej jedno swoje naprawdę dobre zdjęcie

Chodzi mi tu o świetne jakościowo zdjęcie, które później będzie wykorzystane przez innych w celu promocji Twoich produktów lub przedstawienia Ciebie i Twego bloga na ich stronach. Nie wstawiaj zdjęcia z niedzielnego obiadu u rodziny, czy z wesela koleżanki, ale fotografię przedstawiającą Ciebie przy pracy, jako artystkę, blogerkę, prelegentkę na scenie, itp.

2. Przedstaw się

Napisz krótki paragraf o sobie: kim jesteś, skąd pochodzisz, co kochasz robić, o czym marzysz, a także jak znalazłaś się w miejscu, w którym jesteś aktualnie w życiu, jak doszło do tego, że piszesz ten blog. Pisz w pierwszej osobie – wszyscy bowiem wiedzą, że to Ty sama kryjesz się za tym opisem (chyba, że prowadzisz bloga biznesowego dla większej firmy).

3. Napisz o misji bloga

Dlaczego powstał Twój blog, dlaczego zdecydowałaś się na jego pisanie; co przyniesie on czytelnikom, jaka jest jego rola.

4. Opowiedz ciekawą historię z Twojego życia

Przedstaw czytelnikowi jakąś interesującą historię z życia, ale związaną z tematyką bloga, np.: jak zaczęła się Twoja przygoda z daną pasją, o której piszesz na blogu, jedna z Twoich przygód z dzieciństwa, która doprowadziła do tego, że robisz to co robisz, itp. Nie rozpisuj się jednak za szeroko – wystarczy tu jeden krótki paragraf.

5. Wstaw listę

Listy są łatwe do czytania i zapamiętania. To idealny sposób na przedstawienie swojej osoby czytelnikowi bez pisania 7-stronicowego sprawozdania. Oto kilka propozycji takich list:

 • 10 rzeczy, których o mnie jeszcze nie wiecie
 • 5 powodów, dla których zostałam artystką/dietetyczką/fotografem, …
 • 7 decyzji, które zmieniły moje życie
 • 8 powodów, dla których kocham … (tu wstaw swoją pasję/działalność biznesową, którą przedstawiasz na blogu)

6. Pisz z humorem

Oczywiście jeśli jesteś osobą, której przychodzi to z łatwością. Jeśli nie, porzuć tę ideę i pisz w swoim własnym stylu. Uważaj, by nie przesadzić z humorem (żadnych „ciężkich” dowcipów, wulgaryzmów i wyśmiewania innych).

7. Wstaw krótki film, w którym przedstawiasz swój blog i osobę

Nakręcenie krótkiego filmu (włączając oczywiście wszystkie powyższe punkty) to bardzo oryginalny i raczej rzadko jeszcze widziany w polskiej blogosferze sposób na przedstawienie siebie i bloga.

8. Nie zapomnij wstawić adresu email do kontaktu z Tobą!

Które z powyższych punktów znajdują się już na Twojej stronie „O Mnie”? Czy dodałabyś jeszcze coś do tej listy?

Recommended Posts
 • Strona o mnie to chyba jeden z trudniejszych elementów w budowaniu własnego miejsca w sieci. Nie jest łatwo napisać o sobie w sposób niesztampowy, ale też nie udziwniony bez potrzeby. Tak, żeby się pochwalić sobą, docenić się, ale znowu nie wpaść w jakiś dziki samozachwyt. No i przede wszystkim tak, żeby zaciekawić czytelnika, żeby chciał z nami „pobyć” dłużej. Cenne porady!

  • Potwierdzam, że to jedna z najtrudniejszych części do stworzenia na blogu! 🙂

 • Ela

  Ja raczej nie planuję bloga, ale jestem w Uli grupie i w newsletter bo dużo merytorycznej wiedzy dostaję i bardzo ją apolecam . Przymierzam się do strony internetowej i tam w zakładce o mnie te rady oczywiście będą bardzo pomocne. Dzięki Ula.

 • Natalia_21

  Ten pomysł z nakręceniem filmu jest ciekawy:) Od takich miłych wpisów to ja mogę wtorki zaczynać 😀

  • Ciesze się, że post spodobał Ci się! 🙂

 • Mnie się marzy film 🙂

 • U mnie na blogu nie mam oddzielnej strony, a jedynie widget w pasku bocznym. Jest widoczny, jak tylko wejdzie się na stronę. To chyba wystarcza?

  • To nie wystarcza – czytelnik chciałby poznać Cię bliżej, dowiedzieć się więcej na temat misji bloga (dlaczego go piszesz). Radzę gorąco zrobienie takiej strony, bo jest jedna z najważniejszych na blogu. 🙂

 • Katarzyna Wojtyńska-Stahl

  Cenne porady. Już od jakiegoś czasu myślę o porządnym przedstawieniu swojej osoby. Łatwiej jest jednak napisać kilka zdań o np. róży niż o sobie samej.

  • Nie jest to łatwe zadanie, przyznaję.

 • Anesthka

  Kurcze Ula, zdradziłaś wszystkie moje triki 😉

 • Agnieszka Borek

  Ja ostatnio strasznie się głowiłam nad tą moją stroną o mnie. Teraz jeszcze ją dopracuję na podstawie tych porad. Choć kilka z nich wykorzystałam wcześniej 🙂

 • KaŚ

  Oj, Ula, zmuszasz mnie tym do roboty, bo wszystko jest wytłumaczone tak łopatologicznie, że wstyd nie napisać;) U mnie strona dopiero się tworzy, ale jestem już blisko

 • haha, ja już pod wpływem Twoich rad zmieniałam o mnie ze dwa razy, chyba pora na kolejne poprawki 😉

 • Pingback: Sobotnia czytelnia - #5 - Urszula Marketing()

 • Strona zmieniona 🙂 Wersja druga, pewnie nie ostatnia. Może kiedyś dojrzeję do filmu 🙂 Dzięki Ula.

 • Dziękuję za bardzo przydatny wpis! 🙂

 • bardzo cenne rady, chętnie wprowadzę zmiany

 • Ten wpis chyba nie mógł się pojawić w lepszym czasie, od tygodnia zastanawiam się jak zmajstrować dobrą stronę „o mnie ” a tu proszę taka pomoc ! Dzięki za wpis bo jest dla mnie mega mega przydatny 🙂

 • Pomysł z filmem bardzo mi się spodobał 🙂

 • Moja strona „O mnie” po 4 latach prowadzenia kilku blogów wreszcie doczekała się wstępu! Ale dziś zamierzam wziąć się raz a porządnie za rozwinięcie i zakończenie 🙂 stąd cieszę się, że trafiłam na powyższe wskazówki, dziś wprowadzę je w czyn 🙂

 • Właśnie wzięłam się za odświeżenie strony „o mnie”, widniało tam, że jestem studentką i kilka niekatulanych informacji. Dzięki za cenne wskazówki.

  Ja bym dodała do listy linki do naszych profili społecznościowych, by czytelnik od razu sobie kliknął i poznawał nas dalej :))

 • Laura

  Bardzo cenne porady. Dziękuję 😀 http://www.misslaura.pl

 • Właśnie niedawno zaktualizowałam tę część bloga (bo od prawie dwóch lat widniała tam wciąż ta sama informacja o moim wieku :D), nie spełnia może wszystkich powyższych wymogów, ale humoru raczej nie brakuje 🙂

 • Ola Zielińska

  Bardzo przydatny, merytoryczny post. Cenne wskazówki, które mogą pomóc poczatkującym. Dzięki!
  Założyłam bloga dopiero dwa miesiące temu i wciąż strona o mnie nie powstała. Dla mnie wyzwaniem jest dobrej jakości zdjęcie,aktualnie nie posiadam takiego które by się nadawało,więc czeka mnie wyzwanie. Pozdr.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search