Tektura – opakowania wykonane z tektury falistej

Tektura falista to materiał, który znalazł swoje zastosowanie w gospodarce, handlu, a nawet budownictwie. Materiał ten jest z tego względu bardzo chętnie wykorzystywany przez firmy kurierskie, właścicieli magazynów, a nawet w życiu codziennym. Dodatkowo tektura falista jest materiałem w stu procentach biodegradowalnym, a jego produkcja niesie ze sobą niski poziom odpadów poprodukcyjnych. Istnieje kilka rodzajów tektury falistej, dzięki czemu możemy stworzyć wiele produktów dostosowanych do różnych potrzeb klienta. 

Tektura falista – rodzaje tektury 

Tektura falista jest przestronnie wykorzystywana w wielu dziedzinach przemysłu, ale także w życiu codziennym. Najczęściej wybierane rodzaje tektury falistej, dzięki którym możemy stworzyć wiele różnych produktów, to przede wszystkim tektura falista dwuwarstwowa, trzywarstwowa, pięciowarstwowa oraz siedmiowarstwowa. Tektura falista dwuwarstwowa najczęściej wykorzystywana jest do stworzenia produktów takich jak opakowania tekturowe z podziałem na kartony klapowe i kartony fasonowe. Tego typu opakowania wykorzystywane są do transportu oraz przechowywania produktów różnego rodzaju. W życiu codziennym możemy natomiast wykorzystać ten rodzaj tektury do produkcji akcesoriów biurowych czy opakowań ozdobnych. Tektura falista trzywarstwowa składa się dwóch warstw litych oraz jednej warstwy tektury falistej. Ten rodzaj tektury przeznaczony jest do stworzenia produktów takich jak przekładki ochronne wykorzystywane podczas transportu produktów szklanych, ceramicznych czy porcelanowych, opakowań ozdobnych, a nawet jako izolator termiczny i akustyczny w przemyśle budowlanym. Tektura falista pięcio i siedmiowarstwowa składa się z kilku warstw tektury litej i tektury falistej. Najczęściej wykorzystywana jest ona do produkcji opakowań, które przeznaczone są do transportu oraz przechowywania produktów, które nie obciążają paczki ciężarem własnym. Opakowania z tektury falistej wykorzystywane są również podczas przeprowadzek czy do przechowywania rzeczy codziennego użytku. 

(0)