Wizualne odstraszacze ptaków – drapieżniki na zawołanie

Ptaki to zwierzęta bardzo specyficzne w swojej naturze. Z jednej strony, są one fascynującym obiektem obserwacji, sprzyjającym relaksowi i docenieniu piękna naszego ekosystemu. Z drugiej jednak strony, ich nadmierna bliskość nierzadko potrafi napsuć nam wiele nerwów. Przykłady możemy dostrzec praktycznie wszędzie. Właściciele sadów i ogrodów często muszą liczyć się z utratą części zbiorów, z powodu stada wygłodniałych szpaków. Z kolei osoby, mieszkające w centrach dużych miast, uskarżają się nierzadko na wróble i gołębie, przesiadujące cały czas na balkonach mieszkań. W takich sytuacjach, jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się pierzastych intruzów jest użycie sztucznej sowy lub kruka. Odstraszacz ptaków tego typu jest bowiem tak samo prosty, co efektywny. Oto, co warto wiedzieć na jego temat.

Na straży posesji

Duże, drapieżne ptaki to coś, czego panicznie boją się nawet najbardziej uparte gatunki. Niestety, aby móc trzymać takie zwierzę na terenie naszego domu, musielibyśmy uzyskać licencję sokolnika. Wówczas należy wziąć również pod uwagę potrzeby jastrzębia tudzież kruka. Odstraszacz ptaków jest tu więc rozwiązaniem znacznie korzystniejszym. Taka prosta atrapa ptaka łownego, postawiona na terenie posesji, na przykład na drzewie, bez problemu odstraszy gołębie i szpaki. Szczególnie, że oprócz efektu wizualnego, straszak ten posiada również wbudowany głośnik, emitujący odgłos drapieżnika. Nawet sprytniejsze ptaki o złożonym instynkcie adaptacyjnym nie będą chciały ryzykować życiem, aby sprawdzić, czy zagrożenie jest realne.Na uwagę zasługują tu również materiały, z których został wykonany sztuczny kruk. Odstraszacz ptaków tego typu, pochodzący od zaufanego producenta, odznacza się bowiem solidną, a zarazem lekką konstrukcją. Dzięki temu, umieszczenie straszaka na gałęzi drzewa nie sprawia żadnych problemów, zaś pod wpływem powiewów wiatru, odstraszacz będzie poruszać się, co uczyni go wiarygodniejszym dla innych ptaków. Pamiętajmy przy tym, że tego typu rozwiązania możemy w dalszym ciągu wspomagać pozostałymi odstraszaczami, dla dodatkowej efektywności. Specjalistyczne sklepy, jak chociażby MediaSklep24, oferują nam szeroki wybór straszaków najwyższej klasy, umożliwiających przechytrzenie uciążliwych ptaków. Warto jest przejrzeć dostępne oferty i przekonać się, że pozbycie się pierzastych intruzów jest dużo prostsze, niż początkowo mogłoby nam się wydawać.

(0)